UX dla MedTech - bezpłatny pilotaż!
Sukces MedTech opiera się na nowoczesnej technologii oraz zorientowaniu na użytkowników – pacjentów i lekarzy. Dobry UX & UI to szansa na transformację cyfrową ochrony zdrowia i tworzenie innowacyjnych produktów.
Umów się na bezpłatny pilotaż, podczas którego wspólnie wypracujemy rozwiązania, które natychmiast mogą przynieść wartość w Twoim produkcie!
Umów się na bezpłatny pilotaż i sprawdź, co należy poprawić w Twoim produkcie MedTech!
Podczas pilotażowego warsztatu porozmawiamy o Twojej sytuacji, nasi eksperci UX przeanalizują Twoją sytuację, a Ty zobaczysz jak pracujemy i jaką wartość możemy dostarczyć! W zależności od potrzeb wypracujemy część rozwiązania, które może od razu może przynieść wartość.
Firmy, które zainwestowały w design, w tym user experience, mają dwukrotnie większe przychody niż konkurencja.
Kluczowe wyzwania UX w medtech
Aplikacje wspierające obsługę urządzeń medycznych powinny być spójne z urządzeniem i nie wymagać od użytkowników dodatkowej pracy. Interfejsy muszą być na tyle jasne i bezpieczne, aby minimalizować ryzyko błędów użytkownika.
Przy projektowaniu aplikacji dla osób z ograniczeniami bierzemy pod uwagę ich różnorodność. Interfejs musi uwzględniać alternatywne sposoby wprowadzania danych oraz prostą nawigację. W kwestii czytelności, aplikacje powinny zapewniać odpowiedni kontrast. Dotyczy to zarówno stron internetowych, jak i obsługi ekranów dotykowych na urządzeniach mobilnych.
Użytkownicy muszą wiedzieć, jakie ich dane są zbierane, jak przetwarzane oraz kto ma do nich dostęp. Wsparciem będzie projektowanie przejrzystych polityk prywatności i jasnych komunikatów. Aplikacje muszą uzyskać zgodę użytkowników na przetwarzanie danych, a proces ten powinien być prosty. Należy pamiętać o bezpiecznych metodach logowania oraz szyfrowaniu danych pacjentów.
Celem produktów Medtech dla pacjenta jest zdjęcie z niego dodatkowych obowiązków, aby mógł skupić się na poprawie swojego zdrowia. Dobrze zaprojektowany produkt powstaje dzięki wnikliwemu zrozumieniu perspektywy pacjenta i jego problemów, które są następnie rozwiązywane za pomocą przyjaznego interfejsu.
Nieatrakcyjny interfejs, skomplikowana nawigacja, mylące formularze i trudna w obsłudze technologia mogą prowadzić do wydłużenia czasu pracy i błędów w ocenie stanu zdrowia pacjenta. Projektowanie doświadczeń użytkownika (UX) dla lekarzy i personelu koncentruje się na upraszczaniu interfejsów, aby były łatwe w obsłudze, atrakcyjne i przyjazne. Dzięki temu lekarze i personel mogą skupić się na leczeniu.
Czy wiesz, że WhatsApp jest najczęściej używaną aplikacją przez lekarzy? Umożliwia łatwe przeprowadzanie konsultacji telemedycznych, wsparcie pacjentów w nagłych wypadkach oraz wymianę informacji o dostępnych miejscach w placówkach medycznych. Dzięki temu lekarze i pacjenci mogą skupić się na leczeniu, a nie na obsłudze oprogramowania. Naszym celem jest projektowanie doświadczeń użytkownika, które oferują równie intuicyjną i przyjazną obsługę jak WhatsApp.
Jak pracujemy
Design Team w subskrypcji to model, w którym otrzymujesz stałą opiekę dedykowanego zespołu projektantów i badaczy. Wspólnie z Twoim zespołem będą budować i rozwijać produkty i usługi cyfrowe. Praca zespołu wyceniona jest na jedną, stałą stawkę. Dzięki temu unikniesz nieprzewidzianych kosztów, zapewniając sobie przewidywalność i kontrolę nad budżetem.
Nasz zespół składa się z doświadczonych osób, które zrealizowały w swojej karierze wiele projektów. Twój produkt zawsze jest nadzorowany przez osobę, która zadba o to, aby rozwiązania były starannie przemyślane.
Zobacz realizacje dla branży medycznej / Med Tech
Poniżej możesz zobaczyć najlepsze realizacje UX i UI dla produktów i usług cyfrowych dla branży medycznej.
Zobacz projekty zrealizowane przez doświadczony zespół UX/UI.
nOvum - uproszczenie procesu rejestracji pacjenta w przychodni leczenia niepłodności
Co musisz wiedzieć o bezpłatnym Warsztacie Pilotażowym?
Warsztat Pilotażowy to 4-godzinne spotkanie, na którym wspólnie określimy problemy i wyzwania Twojego produktu lub projektu. Podczas warsztatu opracujemy jedno z rozwiązań dla twojego produktu. Wskażemy również kilka scenariuszy rozwiązań i wybierzemy najbardziej odpowiedni, możliwy do zrealizowania w określonym czasie i budżecie. Realizację całego projektu możesz zlecić nam lub innej agencji.
Tydzień przed warsztatem spotkamy się na 45 minutową wideokonferencję przygotowawczą. Dane, o które możemy Cię prosić:
- informacje na temat Twoich klientów/odbiorców i ich problemów
- jeśli masz dział obsługi klienta, zbierz informację z jakimi problemami zwracają się do nich klienci/użytkownicy
- dane z analityki, dane dotyczące person, segmentów
- Twoja obecna strategia biznesowa
Przykładowy przebieg:
- prezentacja micro audytu,
- analiza Twojego produktu przygotowanego przez Zimę (lub konkurencji, jeśli Twój produkt jeszcze nie istnieje),
- stworzenie listy elementów, które należy przepracować z Twojego punktu widzenia,
- opisanie segmentów (person), do których kierujesz swoje rozwiązanie.Wypisanie wyzwań i problemów do zaadresowania,
- grupowanie problemów do rozwiązania,
- ułożenie wytypowanych problemów, które należy rozwiązać na matrycy (ważne/nieważne, wdrożenia/czasochłonne),
- rozmowa nad rozwiązaniami docelowymi oraz tymi, które można by szybko zaimplementować (tzw. quick-fix)
Na ostateczny efekt warsztatu będzie miał wpływ jego cały przebieg.
Przykładowe rozwiązania, które mogą zostać wypracowane:
- lista rozwiązań z rekomendacją najbardziej optymalnego wyboru,
- lista quick-fix’ów, czyli drobnych rozwiązań do zaimplementowania na już, które mogą przynieść wartość,
- konkretny plan działania wraz z pełnym zakresem elementów do wypracowania, dopasowany do Twojego wyzwania/firmy,
- opisanie proto-persony i Twoich obecnych klientów,
- założenia kierunków wizualnych
- założenia projektowe hipotezy do walidowania,
- propozycja modelu dalszej współpracy.
Zespół, który realizował projekty w obszarze medycznej
Zadaj nam dowolne pytanie
Trafiłeś do nas i masz pytanie? Wypełnij ten formularz, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej i zaproponujemy kolejne kroki. Wysyłasz to pytanie w weekend lub święto? Wtedy oddzwonimy w najbliższym dniu roboczym.
Następnie po wstępnej rozmowie, określającej dalszą współpracę, umówimy się na dłuższą i pogłębioną rozmowę w dogodnym dla obu stron terminie.