46. Kto tworzy produkty medyczne w 2025 roku? Rozmowa z dr Agnieszką Siennicką
Jeżeli nadal rozwiązania z branży medycznej będą przeciwko pacjentom i lekarzom, zabierając ich czas i doprowadzając do frustracji, niewiele się zmieni na styku medycyny i technologii.
Słuchaj podcastu tam, gdzie Ci najwygodniej
W tym odcinku:
„Medycyna od wieków nie służy zbieraniu danych, a leczeniu ludzi” - dlatego zastosowanie nowoczesnych technologii, opartych na danych ma na celu odzyskać czas lekarzy na leczenie swoich pacjentów.
Tylko czy takie zmiany w Polsce są aktualnie realne, nie tylko w futurystycznych przewidywaniach, ale w służbie zdrowia, w powiatowej przychodni, czy na SOR-ze?
Do rozmowy o przyszłości branży medycznej połączonej z możliwościami technologicznymi, zaprosiliśmy dr Agnieszkę Siennicką, prodziekan ds. Rozwoju na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Kierowniczka Zakładu Innowacji w Ochronie Zdrowia. Od 2020 r. aktywnie koordynuje projekty dotyczące medycyny cyfrowej i innowacji. Zaangażowana w liczne i innowacyjne inicjatywy wdrażające metody cyfrowe do środowiska medycznego.
Zapraszamy do rozmowy!
🔥 Najważniejsze wnioski z tej rozmowy:
- Bańka konferencji medycznych a rzeczywistość pacjenta na SOR-ze
- Co sztuczna inteligencja realnie może dać branży medycznej? Absurdy stosowania AI w rozwiązaniach dla medtechów
- Jak lekarze mogliby diagnozować pacjentów w oparciu o AI? Powolna zmiana w branży medycznej
- Dane vs pacjent. Oczekiwania świata technologicznego w branży medycznej, a dostęp do realnych danych medycznych
- Kogo obciążyć kosztami produktów medycznych?
- Kto powinien tworzyć produkty medyczne? Specjalizowanie wiedzy
⚒️ Narzędzia, z których korzystamy:
- ChatGPT: wsparcie w generowaniu treści i edycji tekstów, szukanie koncepcji, porządkowanie wypowiedzi
- Perplexity AI: narzędzie do szybkiego researchu i weryfikacji informacji, szukanie źródeł, wyciąganie krótkiego podsumowania długich raportów/artykułów
- MidJourney: tworzenie grafik, ilustracji i wizualizacji person - ostatnio mocno poprawiła się jakość tego narzędzia, a my dopracowujemy lepsze prompty
- Luma AI: tworzenie filmów z pomocą sztucznej inteligencji
Zachęcamy Cię do subskrybowania naszego podcastu! Jeśli interesuje Cię tematyka doświadczeń klientów w świecie cyfrowym i tego, jak design może wspierać osiąganie celów biznesowych to zostań z nami. Co dwa tygodnie dzielimy się wiedzą naszą i naszych klientów.
Będziemy Ci wdzięczni za udostępnienie linku do tego odcinka osobom, którym chcesz pomóc w rozwijaniu biznesu lub własnych kompetencji.
Podoba Ci się nasz podcast?
Zobacz inne odcinki, które mogą Cię zainteresować.
Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat?
Podczas 15 minutowej rozmowy z ekspertem możesz porozmawiać między innymi o tym, jak poprawić zadowolenie Twoich klientów, zaprojektować i przetestować MVP, stworzyć atrakcyjny i konkurencyjny design produktu, przeprowadzić audyt UX, UI, czy też udrożnić ścieżkę zakupową.