Startupy
Product Discovery
Masz wizję produktu? Potrzebujesz ją doprecyzować i zweryfikować z potencjalnym odbiorcą? Product discovery to sprint, w którym, na podstawie iteracji z użytkownikiem, opracujemy najważniejsze funkcjonalności i użyteczność produktu, będące kluczem do sukcesu Twojego produktu!
Desk research
Pogłębimy informacje na temat Twojego pomysłu. Dowiemy się jakie są obecne trendy, szanse rynkowe, benchmarki, analogiczne rozwiązania, dostępne technologie i ograniczenia prawne, wszystko po to, aby podnieść użyteczność Twojego produktu.
Empatyzacja z użytkownikiem
Opiszemy docelowe segmenty odbiorców, ich charakterystykę i hipotezy do walidacji. Stworzymy protopersony kupujących, które posłużą nam do dalszej pracy.
Customer Journey i user flow (ścieżka użytkownika)
Zmapujemy całościową ścieżkę korzystania z Twojego produktu. Opiszemy problemy, jakie zauważymy podczas interakcji z produktem.
Value Proposition & Ideation (propozycja wartości i sesja kreatywna)
Podczas sesji kreatywnej wspólnie wygenerujemy i wybierzmy rozwiązania adresujące najważniejsze potrzeby Twoich klientów.
Rapid prototype &Test: (Szybkie prototypowanie i testowanie)
Wykonamy szybkie prototypy reprezentujące najważniejsze elementy rozwiązania. Przetestujemy je z przedstawicielami segmentów, aby sprawdzić czy dane rozwiązanie jest dla nich interesujące oraz czy byliby w stanie za nie zapłacić. Podczas testów sprawdzimy też, jakie błędy występują w flow.
Wymagania do POC
W finale podsumujemy i stworzymy założenia do Prove of Concept.
Zespół Product Discovery
Najczęściej zadawane pytania
Product Discovery może trwać od jednego miesiąca do nawet sześciu miesięcy – zależnie od złożoności Twojego pomysłu. Aby ułatwić Ci oszacowanie czasu trwania poszczególnych etapów, przygotowaliśmy kilka podpowiedzi w Case Study dla startupów. Zajrzyj do zakładki portfolio i znajdź w nim projekt podobny do Twojego – dzięki temu łatwiej Ci będzie określić, ile może trwać praca nad Twoim pomysłem. Pamiętaj o tym, że czas potrzebny na realizację jest też zależny od zakresu projektu – wspólnie dopasujemy wszystkie parametry projektu do dedline-u, tak aby zmieścić się w wyznaczonym czasie.
Proponujemy model współpracy Design Team w modelu subskrypcji. Dzięki stałej miesięcznej stawce, unikniesz nieprzewidzianych kosztów. Stawkę określamy na podstawie zakresu projektu i poziomu zaangażowania w projekt. Przeczytaj więcej o tym modelu w zakładce modele współpracy.
Tak. Podczas pierwszego spotkania określimy Twoje potrzeby i zaproponujemy adekwatny zakres. Jeśli potrzebujesz jedynie elementu z tego procesu, zaprojektujemy go dla Ciebie.
Tak. Rozumiemy dynamikę startupów i wiemy, że czasem musimy wstrzymać się z rozpoczętym projektem. W naszym kontrakcie przewidziana jest przerwa w dostawie usług, podczas której nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów.
Tak. Wyznaczamy zawsze jedną osobę na poziomie seniorskim – to ona opiekuje się Twoim projektem. Może ona korzystać z doświadczenia innych członków zespołu: specjalistów od projektowania user experience, strategii doświadczeń, od projektowania UI oraz design systemów, od przeprowadzania testów ilościowych oraz jakościowych z użytkownikami. Zajmujemy się również brandingiem, animacjami, UX writingiem. Nie zajmujemy się developmentem rozwiązań, możemy jednak nadzorować ten etap.
W Zimie stosujemy wybrane elementy scruma. Codziennie statusujemy się podczas daily, mamy weekly oraz planowania tygodnia. Nasi designerzy są przyzwyczajeni do tej formy pracy, dlatego z powodzeniem mogą dołączyć do Twojego zespołu scrumowego.
Tak, zaprojektowaliśmy dwa modele współpracy, które to umożliwiają – Design Team w subskrypcji oraz Design Lead na godziny. Zakładają one to, że nasz projektant staje się częścią Twojego zespołu.